Łódź
12-14.09.2024
KUP BILET

Ale to było GREAT! Tymi 3 dniami na Great September w Łodzi będziemy żyć cały rok!

20.09.2023

Ale to było GREAT! Tymi 3 dniami na Great September w Łodzi będziemy żyć cały rok!

Trzy dni z najlepszą polską muzyką, ponad 100 artystów, 500 delegatów i tysiące fantastycznej publiczności – dziękujemy za drugą edycję Great September Showcase Festival & Conference.

 

Bez ograniczeń gatunkowych i wiekowych. Artyści grający hip-hop, muzykę eksperymentalną, jazz czy pop. Gwiazdy estrady świętujące swoje okrągłe, piękne jubileusze i młodzi wykonawcy, o których dopiero zrobi się głośno. Oprócz koncertów liczne spotkania i pasjonujące rozmowy, panele dyskusyjne na ważne tematy oraz pokazy filmów i specjalne wystawy. A to wszystko wtopione w niesamowitą i inspirującą przestrzeń Łodzi. Great September zamienił na trzy dni to miasto w wielki festiwal, w którym wzięli udział najważniejsi przedstawiciele branży muzycznej w Polsce: muzycy i ich menedżerowie, promotorzy i wydawcy, producenci muzyki i dźwiękowcy, twórcy okładek płyt i teledysków, content creatorzy i dziennikarze. Występy ponad 100 artystów oklaskiwała fantastyczna publiczność, zamieniając reprezentacyjną ulicę Łodzi – Piotrkowską i jej okolice – w niesamowitą przestrzeń tętniącą muzyką. 

 

„W tym roku jeszcze bardziej przeniknęliśmy w miejską tkankę Łodzi i wykorzystaliśmy mocniej jej potencjał, organizując festiwalowe aktywności w kultowych i klimatycznych, ale też w nietypowych miejscach. Zależało nam, by Great September przeżywać na wiele sposobów, słuchając gwiazd i odkrywając nowe muzyczne talenty, rozmawiając z nimi podczas niezliczonej ilości spotkań, ale też odbierać festiwal poprzez kluby, ulice, galerie i podwórka, w których się rozgrywał. Druga edycja jeszcze silniej potwierdziła, jak wielkie święto muzyki, którym jest Great September, wspaniale wpisuje się w postindustrialny charakter Łodzi” – mówi Artur Rojek, dyrektor artystyczny festiwalu. 

 

W tym roku każdy dzień Great September Showcase Festival & Conference rozpoczynał się panelami dyskusyjnymi, w których rozmawiano na najciekawsze tematy związane ze współczesną muzyką i jej aktualnymi kierunkami. Oraz przy udziale znakomitych gości – z Vito Bambino, Jannem i Kaśką Sochacką, którym poświęcono specjalne spotkania, na czele. Pierwsze koncerty startowały już o godzinie 15:00 i rozgrywały się do późnych godzin wieczornych w 13 lokalizacjach. Scena Główna mBank/Mastercard stanęła przy Al. Rubensteina i była otwarta dla wszystkich fanów dobrej muzyki. To dla nich zagrali na niej m.in. Daria Zawiałow, Baranovski i Mrozu. Na innych, mniejszych scenach, mieliśmy okazję oglądać na żywo blisko setki najciekawszych nowych polskich artystów, którzy na Great September – tak jak kiedyś ich idole – szukali swojej szansy na większą rozpoznawalność i branżowe kontakty. 

 

Za organizację festiwalu odpowiadała Fundacja Independent oraz Miasto Łódź. Pełne trzy dni festiwalowych wydarzeń, ponownie jak przed rokiem, przygotowano przy wsparciu mecenasów: mBanku i Mastercard, a także sponsora: marki Rossmann i inicjatywy Czujesz klimat?. Dedykowane wystawy można było oglądać w łódzkiej ASP, specjalne instalacje w Akademii Muzycznej, a w Kinie Charlie odbywały się projekcje filmowe zorganizowane przy współpracy z festiwalem Avant Art i Romanem Gutkiem. Partnerem części konferencyjnej, która odbywała się w hali Odlewni na Piotrkowskiej 217 (Okam) był Tymbark Just Plants. Na miejscu obecny był Carlsberg z marką Brooklyn Brewery, tutaj też mogliście zapoznać się z ofertą Pieter Smit. Zniżki na przejazdy dla festiwalowiczów po Łodzi oferował FreeNow. Aftery dla delegatów i artystów zapewnił Grant’s w przestrzeni Hi Piotrkowska.

 

Dziękujemy za wszystkie koncerty, za dyskusje, instalacje i wystawy oraz każde spotkanie pomiędzy. Do zobaczenia na Great September już za rok – widzimy się w Łodzi we wrześniu 2024!WYBIERZ SERWIS