Łódź, 12-14.09.2024
KUP BILET

KONFERENCJAPiotrkowska 217

Great September to miejsce spotkań branży muzycznej i szansa dla zespołów z całego kraju, by trafić do szerokiej publiczności. Dyskusje panelowe 
i warsztaty poświęcone najważniejszym wyzwaniom gwałtownie zmieniającej się branży muzycznej. Rozmowy kuluarowe i nieformalne spotkania.


12:15 -13:15

Młodzi wchodzą do gry

Rynek muzyczny z perspektywy studentów Akademii Muzycznej w Łodzi

Małgorzata Kaczmarek, Ewelina Hajda, Rafał Lenartowicz, Iwo Tylman | Prowadząca: Alicja Janowska

Muzycy, producenci i artyści w młodym wieku – łączcie się w tym panelu! Porozmawiamy w nim o waszych perspektywach na rynku muzycznym i wyzwaniach stojących przed wami. Zastanowimy się, w jaki sposób uczelnie wyższe wspierają przedsiębiorczość młodych twórców i animatorów kultury w kontekście oferowanego programu nauczania oraz jak mogą pomagać w wejściu na rynek pracy. A pomogą nam w tym wykładowcy i studenci Akademii Muzycznej w Łodzi.

Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek

wykładowczyni AM

Specjalistka od organizacji i produkcji koncertów. Absolwentka teorii muzyki na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, obecnie wykłada na wydziale Twórczości, Interpretacji, Edukacji i Produkcji Muzycznej. Przez ponad 20 lat związana z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina. Koordynowała i produkowała ponad 2 tys. projektów artystycznych, współpracując z polskimi i zagranicznymi agencjami artystycznymi i koncertowymi.

Ewelina Hajda

Ewelina Hajda

wykładowczyni AM

Koncertująca perkusistka, marimbafonistka. Laureatka wielu nagród w międzynarodowych konkursach. Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi, Królewskie Konserwatorium w Antwerpii oraz Konserwatorium w Strasburgu, gdzie kształciła się pod okiem niekwestionowanych mistrzów perkusji. Od 2018 jako wykładowca akademicki Zakładu Perkusji w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi kształci kolejne pokolenia artystów-perkusistów. Prowadzi równocześnie warsztaty i kursy mistrzowskie dla studentów oraz uczniów szkół muzycznych w Polsce i za granicą.

Rafał Lenartowicz

Rafał Lenartowicz

student AM

Przewodniczący Samorządu Studenckiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Ukończył na niej studia I stopnia w klasie perkusji, obecnie studiuje zarządzanie produkcją muzyczną. Inicjator i organizator wielu przedsięwzięć artystycznych i społecznych. Doświadczenie w zarządzaniu zdobywa w firmie Magiczne Ogrody, gdzie jako dyrektor artystyczny zajmuje się produkcją spektakli muzyczno-teatralnych.

Iwo Tylman

Iwo Tylman

student AM

Muzyk, organizator koncertów, amator fotografii analogowej i sztuk wizualnych. Muzycznej improwizacji uczył się pod okiem m.in. Jerzego Główczewskiego, Piotra Barona, Macieja Kądzieli czy Mikołaja Trzaski. Obecnie studiuje na III roku zarządzania produkcją muzyczną w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Między wykładami współtworzy i gra w zespole Kosmos, z którym regularnie koncertuje i zbiera świetne opinie. Grupa zdobyła m.in. wyróżnienie w konkursie JAZZiNSPIRACJE na 13. Lublin Jazz Festival i wygrała konkurs Generacja Jazz, organizowany przez wytwórnię U Know Me Records.

Alicja Janowska

Alicja Janowska

absolwentka AM

Była studentka muzyki w mediach, a przyszła zarządzania produkcją muzyczną na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Czynna uczestniczka Koła Naukowego Dziennikarstwa i Krytyki Muzycznej tejże uczelni, współorganizatorka konferencji naukowo-artystycznej „Muzyka – Media – Marketing”.

13:30 -14:30

TO SIĘ NAZYWA SYNCHRONIZACJA!

Wszystko, co kiedykolwiek chcieliśmy wiedzieć o synchronizacji w jednym panelu

Agnieszka Kulczycka, Maciej Kawulski, Włodzimierz Szadziński | Prowadzący: Łukasz Stasiak

Jak wejść i rozgościć się w świecie licencjonowania muzyki i skutecznie ją zmonetyzować? Porozmawiamy konkretnie o synchronizacji, próbkach, stemach, interpolacjach. Rzucimy też okiem na ewolucję trendów i licencji, wybiegniemy śmiało w przyszłość. Bądź tam z nami!

Agnieszka Kulczycka

Agnieszka Kulczycka

Sirens

Konsultantka muzyczna, założycielka i prezeska firmy Sirens, która jako pierwsza na polskim rynku połączyła usługi w zakresie konsultacji muzycznych i licencji autorskich. Dziś zespół Sirens liczy kilkanaście osób, odpowiadając za muzykę do najpopularniejszych produkcji m.in. HBO, Netflix, Canal+, SkyShowtime i TVN Warner Discovery.

Maciej Kawulski

Maciej Kawulski

Reżyser

Wyreżyserował („Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Jak pokochałam gangstera” oraz „Underdog”) i wyprodukował („365 dni”) wiele filmowych hitów. Obecnie pracuje nad kolejnymi – dwiema nowymi częściami „Akademii Pana Kleksa”. Jest też współzałożycielem polskiej federacji Konfrontacji Sztuk Walki (KSW) oraz federacji Genesis.

Włodzimierz Szadziński

Włodzimierz Szadziński

Sony Music Publishing

Director, A&R and Synch @ Sony Music Publishing Poland, A&R oraz praktyk prawa autorskiego z 17-letnim stażem w branży muzycznej.

Łukasz Stasiak

Łukasz Stasiak

Muzk Managment

Raper, menedżer, producent wykonawczy i król mikrofonu. Autor solowych płyt „Pół żartem, pół serio” i „Solówka po lekcjach”. Współtwórca Alkopoligamii, zespołu 2cztery7 oraz projektu Albo Inaczej. Od 2022 roku sceniczny głos Męskiego Grania

14:45 -15:45

Z Great September
na Eurosonic

Zobacz, jak to zrobić

Radek Chudzio, Marek Hojda, Marek "Latarnik" Pędziwiatr | Prowadząca: Anna Ceynowa

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych i ważnych wydarzeń dla europejskiej branży muzycznej – festiwal Eurosonic Noorderslag – otwiera się jak nigdy dotąd na polskich artystów! I już teraz zaprasza na swoją przyszłoroczną edycję. O tym, jakie szanse i możliwości przyniesie w niej udział, porozmawiamy ze specjalistami od eksportu rodzimej muzyki.

Marek Hojda

Marek Hojda

Music Export Poland

Dyrektor Music Export Poland, fundacji powołanej przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, członek zarządu European Music Exporters Exchange. Kompozytor muzyki jazzowej, popowej, rockowej, aranżer i wokalista. Grał w zespołach De Mono, Emigranci, Surzyn Band. Prowadził także wytwórnię płytową 2Marx oraz studio nagrań Homar Music, współpracując jako producent muzyczny z wieloma polskimi artystami.

Radek Chudzio

Radek Chudzio

Fource Entertainment

Promotor, menedżer, booker. Organizował koncerty takich artystów, jak m.in. My Chemical Romance, Devendra Banhart, Morcheeba,
Son Lux, Moderat, Mastodon i Lil Peep.
Obecnie stoi na czele polskiego oddziału Fource Entertainment, jednej z najważniejszych agencji koncertowych promujących muzykę alternatywną.Fource Entertainment

Marek “Latarnik” Pędziwiatr

Marek “Latarnik” Pędziwiatr

Eabs / Błoto

Muzyk i kompozytor, znany z tak cenionych
na polskiej scenie składów, jak EABS, Błoto,
Night Marks, Zima Stulecia i Ludojad. Dwukrotnie nominowany do Paszportów Polityki, zdobywca Fryderyka za produkcję albumu „Chodź tu” Pauliny Przybysz. Współpracuje i koncertuje
z jazzmanami, gwiazdami muzyki pop i hip-hop.

Anna Ceynowa

Anna Ceynowa

Empower Poland

Prezes Fundacji EMPOWER POLAND oraz Przewodnicząca Rady Polskiego Rynku Muzycznego, w ramach których i poza nią pracuje na rzecz rozwoju rynku muzycznego, z którym związana jest zawodowo z przerwami od 18 lat. Fundacja realizuje szereg projektów wspierających lokalny rynek muzyczny, w tym m.in. kampanię społeczną Dzień Polskiej Muzyki, projekty sieciujące firmy i organizacje polskiego rynku muzycznego, a także podejmuje inicjatywy lobbingowe na rzecz wsparcia rozwoju polskich branż kreatywnych, w szczególności sektora muzyki. Wcześniej przez prawie 14 lat pracowała w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie m.in. jako Naczelnik Wydziału Strategii, Analiz i Sektorów Kreatywnych odpowiadała za przygotowanie i wdrożenie polityki MKiDN ds. rozwoju sektorów kreatywnych, w tym m.in. utworzenie Programu Ministra „Rozwój Sektorów Kreatywnych” czy wspieranie rozwoju polskiego sektora muzyki i jego eksportu. Zainicjowała i organizowała z ramienia resortu kultury cztery edycji konferencji „Music Export Conference”. Organizowała także szereg wydarzeń, koncertów, warsztatów, szkoleń, konferencji, spotkań networkingowych i misji dla branż kultury, w szczególności muzycznej. Uczestniczyła aktywnie (m.in. jako panelistka czy moderatorka) w dziesiątkach konferencji i spotkań branżowych w kraju i za granicą. Wcześniej pracowała jako dziennikarka muzyczna. Ma na koncie także opiekę managementową artystów oraz produkcje teledysku.

16:00 -17:00

Od Kawalerki do Pracowni, czyli jak to poszło u Vito Bambino

Spotkanie z Vito Bambino

Vito Bambino | Prowdzący: Tomek Doksa

„Ty, Mateusz, co to jest za historia, jak z filmu jakiegoś!” – cytatem z kultowej płyty „Kawalerka” Bitaminy zapraszamy na spotkanie z wokalistą i tekściarzem tego zespołu, Vito Bambino. Porozmawiamy z nim o wszystkim, co wydarzyło się w jego życiu od wspomnianej płyty przez solowy debiut „Poczekalnia” aż po najnowszą „Pracownię”.

Vito Bambino

Vito Bambino

artysta

Wokalista, autor tekstów, kompozytor i aktor. Znany z zespołu Bitamina (z którym nagrał m.in. „Kawalerkę”) oraz solowych albumów („Poczekalnia”, „Pracowania”) i singli. Dwukrotny członek orkiestry Męskiego Grania, którą dzielił z Dawidem Podsiadło, Mrozem, Igo i Darią Zawiałow. Jako aktor zagrał w kilkunastu niemieckich produkcjach filmowych i serialach.

Tomek Doksa

Tomek Doksa

dziennikarz

Dziennikarz, od sześciu lat związany z Red Bull Music. W przeszłości szef muzyczno-filmowych stron Onetu, wicenaczelny serwisu T-Mobile Music i „Gazety Magnetofonowej”. Pisał także dla Interii, „Gazety Wyborczej”, „Aktivista”, „Exklusiva”, a hiphopowy zin „New x True” dla wytwórni Def Jam Recordings Poland.

WYBIERZ SERWIS