KUP BILET

KONFE
RENCJA

Great September to połączenie festiwalu muzycznego i konferencji branżowej. Z jednej strony uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć ponad sto koncertów, zarówno popularnych twórców, jak i debiutantów. Drugą, niemniej ważną częścią jest wydarzenia, jest konferencja. W jej ramach odbędzie się wiele spotkań o charakterze merytorycznym, w tym panele dotyczące najważniejszych tematów, jakie dziś i w przyszłości dotykać będą rynku muzycznego w Polsce i na świecie.

Oto pełny program paneli dyskusyjnych w czasie pierwszej edycji Great September w Łodzi:


20.10CZWARTEK

20.10

CZWARTEK - 20.10

16:00 -17:30

"To człowiek tworzy metamorfozy". Talent i autokreacja, czyli jak zostać artystą idealnym. Rozmowa Anny Gacek z Ralphem Kaminskim

Anna Gacek (dziennikarka), Ralph Kamiński (artysta)

MIEJSCE: EC1

Anna Gacek - dziennikarka i prezenterka, w przeszłości związana z Programem Trzecim Polskiego Radia. Nadawała relacje z najwększych światowych festiwali i tras koncertowych. Przeprowadziła ponad tysiąć wywiadów, a w gronie je rozmówców znaleźli się m.in. Paul McCartney, Nick Cave, Patti Smith, Jack White czy Alex Turner. P. W cyklu podcastów “Sweet” analizuje najciekawsze zjawiska popkultury XXI wieku. We wrześniu 2021 roku ukazała jej pierwsza książka “Ekstaza. Lata 90. Początek”. Obecnie pracuje nad jej kontynuacją.

21.10PIĄTEK

21.10

PIĄTEK - 21.10

12:00 -13:30

Metaverse i NFT - czy technologia blockchainowa zmieni świat muzyki?

Pan Winyl (POLVINYL), Jakub Głowacki (thesimplest.art), Aga Samitowska (whocares.media), Prowadzący: Artur Kurasiński (blog.kurasinski.com)

MIEJSCE: EC1

Pan Winyl – winylowy influencer, twórca koncepcji analogowego stylu życia. W 2008 roku otworzył swój pierwszy sklep z winylami w UK, a następnie własne wydawnictwo. Pracował z kilkudziesięcioma artystami DIY z Polski i zagranicy w zakresie budowania marki artystycznej i rozwoju produktów muzycznych, z szczególnym uwzględnieniem płyt winylowych. Autor “Książki o Winylach”, czyli od cylindrów Edisona po NFT. Prezes stokenizowanej tłoczni płyt winylowych PolVinyl.

Jakub Głowacki - geek i sieciowy aktywista. Artystycznie i komercyjnie związany z IT od czasów 8-bitowych. Od 2008 roku lider i założyciel pierwszego polskiego cyfrowego art kolektywu Goverdose. Aktywny uczestnik rynku NFT, współtwórca kolekcji NFT The Simples.

Aga Samitowska - od ponad dekady związana zawodowo z branżą muzyczną, pasjonatka nowych technologii w odniesieniu do branży kreatywnej. Doświadczenie zdobywała piastując stanowiska Head of Digital Distribution oraz Mangera w Kayax. Obecnie w Kayaxie reprezentuje Brodkę, z którą eksploruje multidyscyplinarne przedsięwzięcia takie jak Dell XPS by Brodka. W wytwórni była odpowiedzialna za zmodernizowanie procesów dystrybucji w odpowiedzi na dynamicznie postępujący rozwój dystrybucji cyfrowej. Inicjatorka inkubatora dla młodych talentów My Name Is New. Uczestniczka licznych zagranicznych konferencji technologicznych i muzycznych takich jak Midem, Slush Music, czy The Next Web. Ciekawość do nowych technologii realizowała również w San Francisco/Kalifornia pracując dla funduszu venture capital Fifty Years. Aga Samitowska i Szymon Adam od 2022 prowadzą agencję whocares.media, działalność skoncentrowaną na negocjowaniu współprac komercyjnych między artystami i markami.

Artur Kurasiński - jeden z najważniejszych i największych w kraju ekspertów w dziedzinie technologii,. zajmuje się wspieraniem i inwestowaniem nowych projektów .Kreator, przedsiębiorca, mentor, mówca, autor gier, podcastów, książek i komiksów.

13:45 -15:15

Rowność płciowa w branży muzycznej. Dlaczego tylko 21% muzyków, 12% kompozytorów i 2% producentów muzycznych to kobiety

Paneliści: Anna Gacek, Kuba Karaś, Prowadząca: Chloe Martini

MIEJSCE: EC1

15:30 -17:00

Rap to nowy pop? Dominacja wytwórni SBM Label: historia, rozwój, przyszłość

Paneliści: Bartek Czarkowski (SBM Label), Solar (SBM Label), Prowadzący: Marek Fall (Newonce)

MIEJSCE: EC1

Bartek Czarkowski - obecnie dyrektor operacyjny w SBM Label, wcześniej m.in. dyrektor programowy w Newonce.Radio. W przeszłości pracował jako dziennikarz w Radiu Roxy, Polskim Radiu BIS i Radiostacji, a także zajmował się PRem i managementem m.in. w AlterArt. Przez lata związany z zespołem Kamp!, którego był menadżerem i z którego członkami wspólnie prowadził netlabel Brennnessel.

Solar - (właściwie Karol Poziemski) raper i przedsiębiorca związany z sceną hip-hopową, współwłaściciel czołowej polskiej wytwórni, SBM Label. Inicjator obu edycji projektu #Hot16Challange. Solar, prócz bycia wciąż aktywnym i powszechnie cenionym twórcą, z powodzeniem rozwija swoje biznesowe inicjatywy, które mają na celu wzbogacać rodzimą scenę hip-hopową oraz dostarczać jej coraz to nowych artystów.

Marek Fall - senior editor w newonce.net , związany z redakcją od 2015 roku. Obecny także na antenie newonce.radio, gdzie prowadzi audycję „The Fall”. Ma na koncie publikacje w Machinie, Dzienniku, K Magu, Exklusivie i Onecie. Autor wywiadu towarzyszącego – platynowej – płycie „Café Belga” Taco Hemingwaya.

17:15 -18:45

Promocja marek na festiwalach muzycznych.

Paneliści: Rafał Jakubowski (mBank), Hubert Sypuła (CEDC), Joanna Wojtasik (Rossmann) Prowadząca: Gabi Drzewiecka (Chillizet, TVN)

MIEJSCE: EC1

Rafał Jakubowski - od ponad 20 lat zajmuje się zarządzaniem działaniami marketingowymi firm i marek. Rozległą i głęboką wiedzę na temat ludzkich zachowań i potrzeb skutecznie wykorzystuje w tworzeniu produktów, koncepcji i kampanii. Od listopada 2014 roku pełni funkcję Dyrektora Marketingu w mBank S.A. Pięciokrotny członek jury Effie. Od 5 lat zasiada w Zarządzie IAA Polska – Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy, gdzie głównym obszarem jego działalności jest projekt jednoźródłowego badania mediów.

Hubert Sypuła - Event Manager – CEDC W CEDC od 2016r, w branży eventowej od 10 lat. Odpowiadm za strategię działań eventowych, widoczność na festiwalach muzycznych oraz działania sponsoringowe marek z portfolio CEDC m. in. Jägermeister, Aperol, Grant’s, Żubrówka etc. Tworzy i rozwija koncepcje muzyczne pod szyldem Strefy Jelenia oraz Czwartków z Aperol Spritz. Prywatnie kolekcjoner płyt winylowych.

Joanna Wojtasik - studiowała politologię w Łodzi oraz nauki polityczne w Linköping w Szwecji. Karierę zawodową rozpoczynała od pracy w PR. Od 2015 roku jest kierowniczką sekcji ds. zrównoważonego rozwoju w Rossmann SDP Sp. z o.o. Ważna jest dla niej edukacja ekologiczna, recykling, gospodarka obiegu zamkniętego. Interesuje się aspektami środowiskowymi w obszarze produkcji żywności i ubrań. Bliskie jej sercu są tematy związane z marginalizacją społeczną z powodów ekonomicznych i światopoglądowych. Fanka języka inkluzywnego i feminatywów. Zapalona obserwatorka sceny politycznej. W wolnych chwilach śpiewa w kameralnym chórze kobiecym.

Gabi Drzewiecka – dziennikarka muzyczna radiowa i telewizyjna. Związana m.in . z grupą TVN. Prowadzi autorski program muzyczny „Gabinet Dźwięku” na antenie radia Chillizet. Jest członkiem Akademii Fonograficznej, członkiem jury Paszportów Polityki w muzyce popularnej, wykładowcą w Akademii Menedżerów Muzycznych. Współtworzy Olivia Stars, cykliczne wydarzenia kulinarno - muzyczne w Gdańsku. Współprowadziła galę Fryderyki 2021, galę Bestsellery Empiku 2021, wielokrotnie współprowadziła Sylwester TVN czy też Top of The Top Sopot Festival. Przeprowadziła mnóstwo wywiadów z największymi gwiazdami, takimi jak Ed Sheeran, Dua Lipa, Sting, G Eazy, Erykah Badu czy Depeche Mode.

22.10SOBOTA

22.10

SOBOTA - 22.10

12:00 -13:30

Czy wszyscy mamy talent tylko nie każdemu jest dane go zaprezentować? O łowcach talentów w Polsce.

Paneliści: Maciej Woć (Sony Music Polska), Paweł „Józek” Jóźwicki (Jazzboy), Prowadzący: Bartek Chaciński (Polityka)

MIEJSCE: EC1

Maciej Woć - dyrektor zarządzający Sony Music Entertainment Poland & Eastern Europe. W przeszłości pełnił rolę menadżera m.in. Dawida Podsiadło w kluczowym dla artysty etapie kariery - niemal od jej początku do etapu największych sukcesów. W rodzimym środowisku, Maciej Woć uznawany jest za jednego z najlepszych specjalistów łączących w swoich kompetencjach najcenniejsze cechy, jakie powinien posiadać sprawny A&R oraz kompleksowo działający menadżer.

Paweł „Józek” Jóźwicki - jedna z najważniejszych i najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej ostatnich dekad, czołowy wydawca w kraju, a także producent. Współwłaściciel wytwórni Jazzboy Records oraz współłtwórca sukcesów m.in. Brodki, Korteza czy Kasi Sochackiej.

Bartek Chaciński - uznawany nie bez powodu za jednego z najważniejszych, o ile nie najważniejszego polskiego dziennikarza muzycznego. Od wielu lat związany z Polityką oraz Polskim Radiem. Autor bloga Polifonia. Bezdyskusyjnie jeden z najbardziej cenionych autorytetów w świecie polskiej muzyki, którego zdanie ma kluczowy wpływ na ocenę twórczości danego artysty lub artystki.

13:45 -15:15

Rynek koncertowy w Polsce - życie po życiu

Paneliści: Tamara Przystasz (Follow The Step), Michał Fałat (East Eventz), Magda Dubrawska (Sold Out) Prowadzący: Gabi Drzewiecka (Chillizet, TVN)

MIEJSCE: EC1

Tamara Przystasz - bookerka artystów zagranicznych, koordynująca projekty agencji muzycznej Follow The Step m.in . FEST Festival w Parku Śląskim, Wisłoujście w Gdańsku oraz ON AIR Festival w Warszawie. Inicjatorka festiwalu hip hopowego Made in WWA, a także odpowiedzialna za stworzenie wyjątkowego miejsca koncertowego na mapie Warszawy - Praga Centrum. Jako organizatorka oraz współtwórczyni najlepszych eventów muzycznych w Polsce posiada bogate doświadczenie w szeroko pojętej branży muzycznej oraz rozrywkowej. Współpracowała m.in . z Beyonce, Bruno Marsem, Red Hot Chilli Peppers, Depeche Mode, Princem i wieloma innymi twórcami światowego formatu.

Michał Fałat - współwłaściciel i prezes zarządu East Eventz, jednej z największych agencji produkcyjnych w Polsce. W branży od ponad 17 lat. Z wykształcenia muzyk. Producent wykonawczy takich wydarzeń jak Dawid Podsiadło i Taco Hemingway na PGE Narodowym, Dawid Podsiadło Stadium Tour, Quebonafide Psychorelations, Taconafide, RedBull Soundclash, RedBull Music Academy Weekender. Współtwórca I organizator festiwali zagranicznych. W swoim dorobku ma też niezliczone produkcje dla stacji telewizyjnych (TVN, Polsat, MTV). Produkował też wielokrotnie kongresy i duże eventy korporacyjne na terenie Europy i krajów nadbałtyckich.

Magdalena Dubrawska - założycielka agencji bookingowo-eventowej SOLD OUT Agencja. Menadżerka, agentka artystów SBM Label, współorganizatorka SBM
FFestival, czyli największego festiwalu hip-hopowego w Polsce.

Gabi Drzewiecka – dziennikarka muzyczna radiowa i telewizyjna. Związana m.in . z grupą TVN. Prowadzi autorski program muzyczny „Gabinet Dźwięku” na antenie radia Chillizet. Jest członkiem Akademii Fonograficznej, członkiem jury Paszportów Polityki w muzyce popularnej, wykładowcą w Akademii Menedżerów Muzycznych. Współtworzy Olivia Stars, cykliczne wydarzenia kulinarno - muzyczne w Gdańsku. Współprowadziła galę Fryderyki 2021, galę Bestsellery Empiku 2021, wielokrotnie współprowadziła Sylwester TVN czy też Top of The Top Sopot Festival. Przeprowadziła mnóstwo wywiadów z największymi gwiazdami, takimi jak Ed Sheeran, Dua Lipa, Sting, G Eazy, Erykah Badu czy Depeche Mode.

15:30 -17:00

Siła TikToka - czy jeden miliard ludzi może się mylić?

Paneliści: Anna Błaszczyk (Sony Music Polska), Franek Warzywa, Młody Budda, Prowadząca Agnieszka Szydłowska

MIEJSCE: EC1

Anna Błaszczyk - digitalowa wróżka, która przybyła do marketingu muzycznego wprost ze świata TikToka. Jako Audience Development Manager w Sony Music Polska, tworzy strategię contentową dla krótkich form video i aktywnie rozwija społeczności wokół Artystów SME PL.

Agnieszka Szydłowska - czołowa polska dziennikarka muzyczna, prezenterka radiowa, prowadząca legendarny „Program Alternatywny”. W przeszłości związana z Rozgłośnią Harcerską, Radiostacją, Telewizją Polską oraz Programem Trzecim Polskiego Radia, obecnie na pokładzie Newonce.Radio. Dla wielu jedna z najważniejszych kobiet w polskiej muzyce i mediach.

WYBIERZ SERWIS