KONFE
RENCJA

Great September to połączenie festiwalu muzycznego i konferencji branżowej. Z jednej strony uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć ponad sto koncertów, zarówno popularnych twórców, jak i debiutantów. Drugą, niemniej ważną częścią jest wydarzenia, jest konferencja. W jej ramach odbędzie się wiele spotkań o charakterze merytorycznym, w tym panele dotyczące najważniejszych tematów, jakie dziś i w przyszłości dotykać będą rynku muzycznego w Polsce i na świecie.

Oto pełny program paneli dyskusyjnych w czasie pierwszej edycji Great September w Łodzi:


20.10CZWARTEK

20.10

CZWARTEK - 20.10

16:00 -17:30

"To człowiek tworzy metamorfozy". Talent i autokreacja, czyli jak zostać artystą idealnym. Rozmowa Anny Gacek z Ralphem Kaminskim

Anna Gacek (dziennikarka), Ralph Kamiński (artysta)

MIEJSCE: Centrum Komiksu EC1

Anna Gacek - dziennikarka i prezenterka, w przeszłości związana z Programem Trzecim Polskiego Radia. Nadawała relacje z najwększych światowych festiwali i tras koncertowych. Przeprowadziła ponad tysiąć wywiadów, a w gronie je rozmówców znaleźli się m.in. Paul McCartney, Nick Cave, Patti Smith, Jack White czy Alex Turner. P. W cyklu podcastów “Sweet” analizuje najciekawsze zjawiska popkultury XXI wieku. We wrześniu 2021 roku ukazała jej pierwsza książka “Ekstaza. Lata 90. Początek”. Obecnie pracuje nad jej kontynuacją.

17:45 -19:15

Jak pisać o muzyce? Międzypokoleniowa rozmowa o tym, jak szukać bohaterów, jak z nimi rozmawiać i o czym rozmawiać nie wypada

Paneliści: Piotr Jagielski, Tomasz Lada Prowadząca: Olga Drenda

MIEJSCE: Centrum Komiksu EC1

Olga Drenda (ur. 1984) - pisarka, eseistka, tłumaczka. Absolwentka Etnologii i Antropologii Kultury UJ. Autorka książek Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji, Wyroby. Pomysłowość wokół nas (za którą otrzymała nominację do Paszportów Polityki i Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej) oraz rozmów Czyje jest nasze życie (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim) i Książka o miłości (wspólnie z Małgorzatą Halber), a także tekstów do antologii Delfin w malinach, Prognoza niepogody i Hourras et désarrois. Scènes d'une guerre culturelle en Pologne. Autorka esejów towarzyszących wystawie Marzenia wiosenne (Galeria Biała, Lublin) i fotografiom Łukasza Rusznicy z cyklu Subterranean River. Prowadziła podcast o folklorystyce, Ducholożka na tropie. Od 2013 roku prowadzi stronę Facebook.com/duchologia, poświęconą widmom epoki transformacji. Obecnie pracuje nad kolejną książką.

Piotr Jagielski (ur. 1986) – dziennikarz, w przeszłości związany z Polską Agencją Prasową i portalem Onet.pl. Publikował także m.in. w „Newsweeku” oraz kwartalnikach „Kontynenty” i „Kopalnia. Sztuka Futbolu”. Autor książek Bird żyje, Legia mistrzów oraz Święta tradycja, własny głos. Opowieści o amerykańskim jazzie, współautor przekładu książki Robina D. G. Kelley’ego Thelonious Monk. Geniusz inny niż inni. Laureat nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej.


Tomasz Lada (ur. 1968) – dziennikarz, redaktor, krytyk. Członek Akademii Fonograficznej w sekcji muzyki rozrywkowej. Pracował w „Życiu Warszawy”, „Życiu”, „Super Expressie”, „Fakcie”, „Tele Tygodniu” oraz miesięczniku „Maxim”. Publikował w prasie muzycznej, m.in. magazynach „Tylko Rock” i „Brum”, oraz portalach poświęconych kulturze popularnej. Autor biografii zespołu Apteka – Psychodeliczni kowboje. Kawałki o zespole przeklętym (2020) oraz książki Zagrani na śmierć. Mroczne ścieżki polskiego undergroundu (2022).

21.10PIĄTEK

21.10

PIĄTEK - 21.10

12:00 -13:30

Metaverse i NFT - czy technologia blockchainowa zmieni świat muzyki?

Pan Winyl (POLVINYL), Jakub Głowacki (thesimplest.art), Aga Samitowska (whocares.media), Prowadzący: Artur Kurasiński (blog.kurasinski.com)

MIEJSCE: Centrum Komiksu EC1

Pan Winyl – winylowy influencer, twórca koncepcji analogowego stylu życia. W 2008 roku otworzył swój pierwszy sklep z winylami w UK, a następnie własne wydawnictwo. Pracował z kilkudziesięcioma artystami DIY z Polski i zagranicy w zakresie budowania marki artystycznej i rozwoju produktów muzycznych, z szczególnym uwzględnieniem płyt winylowych. Autor “Książki o Winylach”, czyli od cylindrów Edisona po NFT. Prezes stokenizowanej tłoczni płyt winylowych PolVinyl.

Jakub Głowacki - geek i sieciowy aktywista. Artystycznie i komercyjnie związany z IT od czasów 8-bitowych. Od 2008 roku lider i założyciel pierwszego polskiego cyfrowego art kolektywu Goverdose. Aktywny uczestnik rynku NFT, współtwórca kolekcji NFT The Simples.

Aga Samitowska - od ponad dekady związana zawodowo z branżą muzyczną, pasjonatka nowych technologii w odniesieniu do branży kreatywnej. Doświadczenie zdobywała piastując stanowiska Head of Digital Distribution oraz Mangera w Kayax. Obecnie w Kayaxie reprezentuje Brodkę, z którą eksploruje multidyscyplinarne przedsięwzięcia takie jak Dell XPS by Brodka. W wytwórni była odpowiedzialna za zmodernizowanie procesów dystrybucji w odpowiedzi na dynamicznie postępujący rozwój dystrybucji cyfrowej. Inicjatorka inkubatora dla młodych talentów My Name Is New. Uczestniczka licznych zagranicznych konferencji technologicznych i muzycznych takich jak Midem, Slush Music, czy The Next Web. Ciekawość do nowych technologii realizowała również w San Francisco/Kalifornia pracując dla funduszu venture capital Fifty Years. Aga Samitowska i Szymon Adam od 2022 prowadzą agencję whocares.media, działalność skoncentrowaną na negocjowaniu współprac komercyjnych między artystami i markami.

Artur Kurasiński - jeden z najważniejszych i największych w kraju ekspertów w dziedzinie technologii,. zajmuje się wspieraniem i inwestowaniem nowych projektów .Kreator, przedsiębiorca, mentor, mówca, autor gier, podcastów, książek i komiksów.

13:45 -15:15

Rowność płciowa w branży muzycznej. Dlaczego tylko 21% muzyków, 12% kompozytorów i 2% producentów muzycznych to kobiety

Paneliści: Anna Gacek, Kuba Karaś, Prowadząca: Chloe Martini

MIEJSCE: Centrum Komiksu EC1

15:30 -17:00

Rap to nowy pop? Historia, rozwój, przyszłość

Paneliści: Witek Michalak (Def Jam), Czarny HIFI (producent), Radosław Szyszko (Sony Music Entertainment Polska), Kacper Szymański (Sony Music Entertainment Polska), Prowadzący: Marek Fall (Newonce)

MIEJSCE: Centrum Komiksu EC1

Kacper „Szyman” Szymański - na scenie obecny od 2016 roku, gdy jako hypeman u boku Jana-rapowanie rozpoczął koncertową przygodę, która trwa do dziś. Niedługo później dołączył do SBM Label, gdzie przez 3 lata zbierał doświadczenie i poszerzał wiedzę pracując nad najgłośniejszymi projektami rodzimego rynku. Aktualnie związany zawodowo z Sony Music Entertainment Poland.

Radek Szyszko (Senior Project Mananger Urban w Sony Music Entertainment Poland) - w branży muzycznej od 12 lat, wcześniej PM w Prosto Label. Na przestrzeni lat współpracował z: Malikem Montaną, Sokołem, Magierą, Szczylem, Kubim Producentem oraz wieloma innymi artystami szeroko pojętej sceny urban.

Marek Fall - senior editor w newonce.net , związany z redakcją od 2015 roku. Obecny także na antenie newonce.radio, gdzie prowadzi audycję „The Fall”. Ma na koncie publikacje w Machinie, Dzienniku, K Magu, Exklusivie i Onecie. Autor wywiadu towarzyszącego – platynowej – płycie „Café Belga” Taco Hemingwaya.

17:15 -18:45

Promocja marek na festiwalach muzycznych

Paneliści: Mateusz Nowak (mBank), Hubert Sypuła (CEDC), Konrad Kowalczyk (Rossmann), Jerzy Holub (Mastercard), Prowadząca: Gabi Drzewiecka (Chillizet, TVN)

MIEJSCE: Centrum Komiksu EC1

Mateusz Nowak - od 10 lat związany z marketingiem. Pracował dla jednej z wiodących marek FMCG. Od 2016 r. w mBanku współtworzył nowe podejście marki do klientów młodych. Laureat 6 nagród Effie. Obecnie odpowiedzialny za komunikację dla klientów dojrzałych oraz działania CSR mBanku.

Hubert Sypuła - Event Manager – CEDC W CEDC od 2016r, w branży eventowej od 10 lat. Odpowiadm za strategię działań eventowych, widoczność na festiwalach muzycznych oraz działania sponsoringowe marek z portfolio CEDC m. in. Jägermeister, Aperol, Grant’s, Żubrówka etc. Tworzy i rozwija koncepcje muzyczne pod szyldem Strefy Jelenia oraz Czwartków z Aperol Spritz. Prywatnie kolekcjoner płyt winylowych.

Jerzy Holub - dyrektor marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe. Jest odpowiedzialny za strategię i realizację działań promujących markę, produkty Mastercard oraz za PR i projekty sponsoringowe fi rmy w Polsce. Doświadczenie marketingowe zdobył pracując dla wiodących marek technologicznych, telco i fi nansowych takich jak Orange,PZU, T-Mobile i LUXMED. Zarządzane przez niego marki oraz produkty były wielokrotnie nagradzane przez rynek. Przewodniczący grupy jurorskiej w Effie i Przewodniczący Jury konkursu Golden Arrow. Jest doktorem socjologii Czeskiej Akademii Nauk.

Konrad Kowalczyk – studiował prawo, antropologię i filologię angielską w Łodzi. Lider projektu Czujesz Klimat? w Rossmann SDP Sp. z o.o. Koordynuje komunikację marketingową i współpracę z partnerami. Wierzy, że prawdziwa edukacja ekologiczna bierze swój początek w multilateralnym dyskursie, a bycie eko nie jest pasmem wyrzeczeń. W wolnych chwilach wytrwale powiększa swoją kolekcję muzyczną.

Gabi Drzewiecka – dziennikarka muzyczna radiowa i telewizyjna. Związana m.in . z grupą TVN. Prowadzi autorski program muzyczny „Gabinet Dźwięku” na antenie radia Chillizet. Jest członkiem Akademii Fonograficznej, członkiem jury Paszportów Polityki w muzyce popularnej, wykładowcą w Akademii Menedżerów Muzycznych. Współtworzy Olivia Stars, cykliczne wydarzenia kulinarno - muzyczne w Gdańsku. Współprowadziła galę Fryderyki 2021, galę Bestsellery Empiku 2021, wielokrotnie współprowadziła Sylwester TVN czy też Top of The Top Sopot Festival. Przeprowadziła mnóstwo wywiadów z największymi gwiazdami, takimi jak Ed Sheeran, Dua Lipa, Sting, G Eazy, Erykah Badu czy Depeche Mode.

22.10SOBOTA

22.10

SOBOTA - 22.10

12:00 -13:30

Czy wszyscy mamy talent tylko nie każdemu jest dane go zaprezentować? O łowcach talentów w Polsce

Paneliści: Maciej Woć (Sony Music Polska), Paweł „Józek” Jóźwicki (Jazzboy), Prowadzący: Bartek Chaciński (Polityka)

MIEJSCE: Centrum Komiksu EC1

Maciej Woć - dyrektor zarządzający Sony Music Entertainment Poland & Eastern Europe. W przeszłości pełnił rolę menadżera m.in. Dawida Podsiadło w kluczowym dla artysty etapie kariery - niemal od jej początku do etapu największych sukcesów. W rodzimym środowisku, Maciej Woć uznawany jest za jednego z najlepszych specjalistów łączących w swoich kompetencjach najcenniejsze cechy, jakie powinien posiadać sprawny A&R oraz kompleksowo działający menadżer.

Paweł „Józek” Jóźwicki - jedna z najważniejszych i najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej ostatnich dekad, czołowy wydawca w kraju, a także producent. Współwłaściciel wytwórni Jazzboy Records oraz współłtwórca sukcesów m.in. Brodki, Korteza czy Kasi Sochackiej.

Bartek Chaciński - uznawany nie bez powodu za jednego z najważniejszych, o ile nie najważniejszego polskiego dziennikarza muzycznego. Od wielu lat związany z Polityką oraz Polskim Radiem. Autor bloga Polifonia. Bezdyskusyjnie jeden z najbardziej cenionych autorytetów w świecie polskiej muzyki, którego zdanie ma kluczowy wpływ na ocenę twórczości danego artysty lub artystki.

13:45 -15:15

Rynek koncertowy w Polsce - życie po życiu

Michał Fałat (East Eventz), Magda Dubrawska (Sold Out) Prowadzący: Gabi Drzewiecka (Chillizet, TVN)

MIEJSCE: Centrum Komiksu EC1

Michał Fałat - współwłaściciel i prezes zarządu East Eventz, jednej z największych agencji produkcyjnych w Polsce. W branży od ponad 17 lat. Z wykształcenia muzyk. Producent wykonawczy takich wydarzeń jak Dawid Podsiadło i Taco Hemingway na PGE Narodowym, Dawid Podsiadło Stadium Tour, Quebonafide Psychorelations, Taconafide, RedBull Soundclash, RedBull Music Academy Weekender. Współtwórca I organizator festiwali zagranicznych. W swoim dorobku ma też niezliczone produkcje dla stacji telewizyjnych (TVN, Polsat, MTV). Produkował też wielokrotnie kongresy i duże eventy korporacyjne na terenie Europy i krajów nadbałtyckich.

Magdalena Dubrawska - założycielka agencji bookingowo-eventowej SOLD OUT Agencja. Menadżerka, agentka artystów SBM Label, współorganizatorka SBM
FFestival, czyli największego festiwalu hip-hopowego w Polsce.

Gabi Drzewiecka – dziennikarka muzyczna radiowa i telewizyjna. Związana m.in . z grupą TVN. Prowadzi autorski program muzyczny „Gabinet Dźwięku” na antenie radia Chillizet. Jest członkiem Akademii Fonograficznej, członkiem jury Paszportów Polityki w muzyce popularnej, wykładowcą w Akademii Menedżerów Muzycznych. Współtworzy Olivia Stars, cykliczne wydarzenia kulinarno - muzyczne w Gdańsku. Współprowadziła galę Fryderyki 2021, galę Bestsellery Empiku 2021, wielokrotnie współprowadziła Sylwester TVN czy też Top of The Top Sopot Festival. Przeprowadziła mnóstwo wywiadów z największymi gwiazdami, takimi jak Ed Sheeran, Dua Lipa, Sting, G Eazy, Erykah Badu czy Depeche Mode.

15:30 -17:00

Siła TikToka - czy jeden miliard ludzi może się mylić?

Paneliści: Anna Błaszczyk (Sony Music Polska), Franek Warzywa, Młody Budda, Prowadząca Agnieszka Szydłowska

MIEJSCE: Centrum Komiksu EC1

Anna Błaszczyk - digitalowa wróżka, która przybyła do marketingu muzycznego wprost ze świata TikToka. Jako Audience Development Manager w Sony Music Polska, tworzy strategię contentową dla krótkich form video i aktywnie rozwija społeczności wokół Artystów SME PL.

Agnieszka Szydłowska - czołowa polska dziennikarka muzyczna, prezenterka radiowa, prowadząca legendarny „Program Alternatywny”. W przeszłości związana z Rozgłośnią Harcerską, Radiostacją, Telewizją Polską oraz Programem Trzecim Polskiego Radia, obecnie na pokładzie Newonce.Radio. Dla wielu jedna z najważniejszych kobiet w polskiej muzyce i mediach.

17:45 -19:15

Dawid Podsiadło puszcza swoje demówki, porównuje z wyprodukowanymi wersjami piosenek z nowej płyty "Lata dwudzieste”, unikając podchwytliwych pytań prowadzącego Jarka Szubrychta

Dawid Podsiadło, Jarek Szubrycht

MIEJSCE: Centrum Komiksu EC1

Patrz tytuł.

WYBIERZ SERWIS