Łódź
14-16.09.2023
KUP BILET

Więcej muzyki, miejsc i okazji do spotkań. Festiwal Great September jeszcze bardziej Great!

25.04.2023

Więcej muzyki, miejsc i okazji do spotkań. Festiwal Great September jeszcze bardziej Great!

Wracamy z jeszcze większą liczbą miejsc, w których rozegrają się kolejne ekscytujące koncerty, warsztaty i spotkania. Miasto Łódź ponownie zamieni się w wyjątkowy festiwal, tętniący najlepszą polską muzyką.

Krzysztof Ostrowski: „Genialne koncerty, niesamowita energia”, Jakub Skorupa: „Great September – 100% sztos. Cudowny klimat”, WaluśKraksaKryzys: „Czas na Great September był dla mnie great!”. To tylko niektóre z komentarzy artystów, biorących udział w pierwszej edycji Great September Showcase Festival & Conference, która zakończyła się wielkim sukcesem.

Organizowane przez Fundację Independent i Miasto Łódź wydarzenie zgromadziło jesienią 2022 roku najpopularniejszych polskich wykonawców i najciekawszych debiutantów, dopiero przedstawiających się szerszej widowni. Jednym z najgoręcej komentowanych przed rokiem występów był koncert Janna, który wkrótce stał się wielkim ulubieńcem publiczności. Nazwiska nowych artystów, którzy zagrali na Great September w Łodzi – m.in. Rubens, Szczyl, Zalia – znalazły się niedawno na liście nominowanych do Fryderyków.

Zarówno artystyczny, jak i frekwencyjny sukces pierwszej edycji zmobilizowały nas do jeszcze cięższej pracy przed kolejną odsłoną festiwalu. 14-16 września 2023 r. zapraszamy was do Łodzi na nowe, emocjonujące wydarzenie.

Najważniejsza muzyka, w kultowych miejscach

Tegoroczny Great September Showcase Festival & Conference rozegra się w większej liczbie miejsc niż przed rokiem. Koncerty odbędą się na dużych i mniejszych scenach. W kultowych i klimatycznych, ale też w nietypowych miejscach Łodzi. Jeszcze mocniej wtapiając się w niesamowitą architekturę tego miasta.

Osią drugiej edycji stanie się słynna ulica Piotrkowska – to wokół niej skupiać się będzie życie festiwalowe i związane z nim atrakcje. Reprezentacyjne miejsce Łodzi i jeden z najbardziej znanych adresów w Polsce przez trzy dni będzie tętnić najlepszą muzyką. A ta na Great September jest najważniejsza.

Już teraz zapraszamy na dziesiątki koncertów najpopularniejszych polskich artystów i muzycznych legend, które świętować będą z nami piękne jubileusze. Na występy nowych i świetnie zapowiadających wykonawców, o których być może jeszcze nie słyszeliście, ale którzy na pewno zrobią na was duże wrażenie na scenie. Podobnie jak przed rokiem, na Great September zaprezentujemy wam wszystko, co najlepsze, w polskiej muzyce.

Otwieramy przed wami fascynujące, muzyczne uniwersum

Będziemy jej słuchać na żywo i rozmawiać o niej z branżowymi autorytetami. Zapraszamy na spotkania z menedżerami, promotorami, twórcami teledysków i projektów graficznych, realizatorami dźwięku i fotografami – czyli fascynującymi ludźmi, którzy tworzą potężne muzyczne uniwersum. W tym roku zaplanowaliśmy z nimi więcej aktywności. Będą im towarzyszyć także interesujące wystawy oraz pokazy filmów. Słowem wszystko, co pozwoli nam na trzy dni odpłynąć przy muzyce.

Ponownie, jak przed rokiem, o najlepsze festiwalowe doświadczenia zadbają wszyscy nasi partnerzy, czynnie zaangażowani w kreowanie muzycznego świata na Great September. Odpowiedzialna za nową identyfikację wizualną wydarzenia łódzka agencja Progressivo, mecenasi wydarzenia: mBank i Mastercard oraz sponsor: Czujesz Klimat? Rossmann.

Nie możemy się już doczekać, kiedy poznacie wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla was jesienią w Łodzi.

WYBIERZ SERWIS