Łódź
12-14.09.2024

mBank i Mastercard kontynuują współpracę z Great September Showcase Festival & Conference

12.06.2023

mBank i Mastercard kontynuują współpracę z Great September Showcase Festival & Conference

Druga edycja festiwalu showcase’owego Great September w Łodzi, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się pod oficjalnym mecenatem mBanku oraz Mastercard. 1416 września zagra na niej ponad 100 najciekawszych polskich wykonawców.

Great September Showcase Festival & Conference to organizowany przez Fundację Independent oraz Miasto Łódź festiwal, prezentujący najciekawszych polskich artystów i tworzący przestrzeń do spotkań oraz wymiany doświadczeń dla przedstawicieli całej branży muzycznej. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się jesienią 2022 roku w Łodzi, kolejna zaplanowana jest na 1416 września 2023r.


Kontynuując udaną współpracę przy pierwszej edycji, oficjalnymi m
ecenasami festiwalu są ponownie mBank i Mastercard marki zaangażowane w promocję muzyki oraz wydarzeń kulturalnych. mBank, który wspiera m.in. festiwale Pol’and’Rock oraz OFF Festival Katowice, od lat jest synonimem innowacyjności w sektorze bankowości, firmą otwartą na zmiany oraz rozwiązania wyprzedzające trendy. Innowacyjnie i odważnie brzmią też nowi polscy wykonawcy, którzy wypełniają program Great September Showcase Festival & Conference. Dla wielu z nich będzie to pierwsza okazja, by wystąpić przed tak szeroką publicznością i zaprezentować się najważniejszym postaciom branży muzycznej, które licznie biorą udział w wydarzeniu.

Ideą festiwalu jest integracja i promocja polskiego środowiska muzycznego. Zgodnie z towarzyszącym mu hasłem, że „Wielka muzyka zaczyna się od małych scen”, od 14 do 16 września zagra w Łodzi ponad 100 artystów, w dużej części dopiero marzących o wielkiej, także międzynarodowej, karierze. Idea ta jest bardzo bliska marce Mastercard, w swoich działaniach wspierającej lokalne projekty, jednocześnie stawiającej czoła globalnym wyzwaniom.


Jedną z dotychczasowych muzycznych inicjatyw Mastercard jest platforma Mastercard Music, łącząca 
artystów i fanów różnych gatunków muzycznych. Różnorodność muzyczna, liczne spotkania w tym te nieformalne fanów z artystami wpisane są w charakter festiwalu Great September. 
Podczas trzech dni w Łodzi słuchać będziemy na żywo najlepszej polskiej muzyki oraz rozmawiać o niej przy licznych okazjach. Koncertom towarzyszyć będą panele dyskusyjne, wystawy i warsztaty które pozwolą jeszcze lepiej niż dotąd zatopić się w bogactwie polskiej sceny muzycznej.

Do tej pory wśród ogłoszonych wykonawców są m.in.: Kaśka Sochacka, Jann, Alicja Majewska, Bitamina gra „Kawalerkę”, Guzior, Rosalie., Dawid Tyszkowski, Włodi, Błoto, Moskwa, TrebunieTutki & Quintet Urmuli, Asster, Trupa Trupa, Ćpaj Stajl, Nypel, Lordofon, Wanda i Banda, Jan Emil Młynarski & Brass Federacja, Bielas i Marynarze, Rat Kru, Kajetan Wolas, Daniel Spaleniak, Hubert., koko die, Marcel Baliński Trio, Młody West, Bryan, The Cassino, Kamil Kempiński, Agata
Radziszewska, Älskar, Stach Bukowski, po prostu Kajtek, Bart Gałązka, OSQAR, Magda Kluz, Gołębie, 19 wiosen, Zachwyt, Polski Zespół, bogdan sėkalski, Peter J. Birch, hageo, Kuba i Kuba, Pola Chobot & Adam Baran, Markus ivi, Ranko Ukulele, we watch clouds, trujące kwiaty, Jan Bąk, Aga Bigaj, Smutny Tuńczyk, Black Radio, OATS, Paula Biskup, Serca, pawlack, Furda, Pola Nuda, Byty, Zespół Sztylety, NOSTALG1A, Biały Falochron, USO 9001, Bez i Nadzieja, Kondukta, Żurawie. Ogłoszenie kolejnych
wykonawców wkrótce.

Karnety na festiwal, obejmujące wstęp na wszystkie koncerty oraz dodatkowe atrakcje, są już w sprzedaży w cenie 179 zł. Można je kupić pod tym linkiem: 
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/great-september
Koncerty w ramach Great September odbywać się będą na dużych, jak i mniejszych, bardzo klimatycznych scenach, wtopionych w niesamowitą architekturę miasta.

Główna scena Great September będzie niebiletowana i dostępna dla wszystkich fanów dobrej muzyki! Oprócz tego czekają na nich liczne warsztaty, panele i spotkania. Z muzykami, menedżerami, promotorami, twórcami teledysków i projektów graficznych, realizatorami dźwięku, fotografami oraz innymi fascynującymi ludźmi, którzy na co dzień tworzą branżę muzyczną.

Partner główny: Miasto Łódź

Mecenas: mBank, Mastercard

Sponsor: Czujesz Klimat? Rossmann

Partner strategiczny: Łódzkie Centrum Wydarzeń

WYBIERZ SERWIS