Łódź
14-16.09.2023
KUP BILET

Druga edycja Great September 14 – 16 września 2023 w Łodzi

18.11.2022

Druga edycja Great September 14 – 16 września 2023 w Łodzi

Pierwsza edycja organizowanego przez Artura Rojka Great September zgromadziła w Łodzi najważniejszych przedstawicieli branży muzycznej, najpopularniejszych polskich artystów oraz najciekawszych nowych wykonawców. Druga edycja największego showcase’owego festiwalu w Polsce odbędzie się w dniach 14 – 16 września w Łodzi.

W trakcie pierwszej edycji Great September przestrzeń łódzkiego EC1 zamieniła się w tętniące życiem centrum festiwalowe. To tutaj zorganizowano część konferencyjną, którą otworzyła rozmowa Anny Gacek z Ralphem Kaminskim, a zakończyło unikatowe w swojej formule spotkanie-niespodzianka z Dawidem Podsiadło. To również tutaj toczyły się ożywione rozmowy kuluarowe i nieformalne spotkania, ale i dyskusje panelowe i warsztaty poświęcone najważniejszym wyzwaniom gwałtownie zmieniającej się branży muzycznej. Przez trzy dni na głównej scenie Great September pojawili się najbardziej rozpoznawalni polscy wykonawcy: wspomniany już Ralph Kaminski, Kortez, Błażej Król, Kinny Zimmer, Kacperczyk, Julia Wieniawa. Jednocześnie cała Łódź zamieniła się w jeden wielki muzyczny festiwal – w kilkunastu klubach wystąpiło blisko 120 artystów i nie mamy wątpliwości, że już za chwilę o wielu z nich zrobi się naprawdę głośno.

Już teraz zarezerwujcie sobie czas na drugą edycję festiwalu: 14 – 16 września 2023, Łódź, Great September. Razem zrobimy rzeczy wielkie.

Partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Łódź. Informacje o biletach już wkrótce.

Great September to wszystko, co dzieje się w polskiej muzyce tu i teraz: ekscytujące debiuty, uznane nazwiska, rozmowy o rzeczach w branży najważniejszych, koncerty, spotkania, trzy dni wypełnione muzyką. I coś jeszcze: pasja Artura Rojka, który właśnie stworzył kolejny ważny na polskiej mapie festiwal.
Anna Gacek

Great September to bardzo potrzebna impreza.
Maciej Drzażdżewski, Wprost

Great September pokazuje zróżnicowanie i bogactwo współczesnej polskiej sceny muzycznej. W końcu mamy wydarzenie, które odkrywa potencjał Łodzi jako miasta mającego mnóstwo do zaoferowania.
Cyryl Rozwadowski, newonce

Genialne koncerty, niesamowita energia, totalnie przyjemnie spędzone trzy wieczory.
 Krzysiek Ostrowski, artysta

Jestem przekonana, że Great September ma przed sobą great przyszłość.
Magdalena Barczyk, Radio Zet

Great September 100% sztos. Cudowny klimat.
Jakub Skorupa, artysta

W moim odczuciu festiwal dowiódł, że to co interesujące, świeże, siejące artystyczny ferment, jak zwykle dzieje się poza ofertą dużych wytwórni. Głównymi wygranymi Great September są tacy właśnie artyści – manifest wrażliwości oraz popis wyobraźni wykuwającej tyleż prawdziwe, co nieoczywiste opisy świata. Brawo.
Kuba Wandachowicz, artysta

Łódź jako miejsce prezentacji nowej polskiej muzyki zrobiła na mnie dobre wrażenie. Frekwencja to wrażenie podtrzymała.
Bartek Chaciński, Polityka

Festiwal Great September był dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Zagrałem tutaj swój debiut, którego odbiór przekroczył moje wszelkie oczekiwania.
mop, artysta

Sukces Great September. Nowy festiwal w Łodzi przyciągnął tłumy.
Justyna Mysior-Pajęcka, Gazeta Wyborcza

Ciężko jest mi nawet opisać emocje, które towarzyszyły mi podczas koncertu na Great September. Dla mnie – jako wschodzącego artysty, była to niesamowita szansa podzielenia się swoją twórczością.
Jann, artysta

Czas na Great September był dla mnie GREAT.
WaluśKraksaKryzys, artysta

Pierwsza edycja Great September Showcase Festival & Conference odbyła się w dniach 20-22 października w klubach i miejscach kulturalnych w Łodzi. Twórcą wydarzenia jest Artur Rojek przy współpracy z miastem Łódź.

WYBIERZ SERWIS